Our Brands

سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی [HVAC]

مهمترین فاکتور در طراحی سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی صنایع پتروشیمی، پالایشگاهی و نفت و گاز رعایت مسئله ایمنی است که بر تمامی فاکتورهای دیگر اولویت دارد. پالایشگاه های نفت و گاز، صنایع پتروشیمی، خطوط انتقال، منابع ذخیره سازی، واحدهای صنعتی LPG و LNG  و … مقدار زیادی از گازهای سمی و مضر تولید یا مصرف می کنند و اگر این گازها در محل کار انباشته شوند و غلظت آنها افزایش یابد، کاهش مقدار اکسیژن موجود در محل، وضعیت خطرناکی برای پرسنلی که بدون محافظت صحیح در محل کار می کنند ایجاد می کند. همچنین نگهداری شرایط درجه حرارت و رطوبت هوای محیط در محدوده مناسب جهت آسایش کارکنان و نیز نگهداری مواد و محصولات از نیازهای این صنعت می‌باشد که توسط طراحی سیستم تهویه مطبوع مرتفع می‌گردد. معمولا این صنایع در مناطقی با رطوبت بالا مستقر هستند و نیاز دارند تا رطوبت نسبی در سطح حدود ۵۰ درصد نگاه داشته شوند. محدوده دمای مناسب نیز معمولا ۷۵ درجه فارنهایت (۲۴ درجه سانتی گراد) و در برخی مناطق متناسب با شرایط محیطی به درجه حرارت های کمتری نیاز است که باید تامین شود. از دیگر نیازها و اولویت‌های این سیستم میتوان به ایجاد و پایدار نگه داشتن اختلاف فشار هوا بین قسمت های زیان آور و غیر زیان آور، رقیق سازی یا حذف کامل پتانسیل انباشت و اشباع گازهای سمی و قابل اشتعال در مناطق پر خطر و همچنین  فیلتر نمودن بوها ، آلاینده های شیمیایی، گرد و غبار و ذرات معلق توسط فیلترهای فعال کربنی و شیمیایی اشاره کرد.

سیستم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی صنایع پتروشیمی و پالایشگاه نفت و گاز باید بتواند در شرایط اضطراری خاموشی و یا حادثه به خوبی پاسخگوی نیازهای اساسی باشد. در این صنایع باید از سیستم تهویه مطبوع مرکزی استفاده شود که معمولا منبع انرژی آنها هم سوخت فسیلی و هم الکتریسیته باشد. برای فرآیندهای خنک کاری معمولا از انواع چیلر صنعتی و برای فرآیندهای گرمایش از بویلر استفاده می شود. وظیفه چیلر ایجاد آب سرد و وظیفه بویلر ایجاد آب گرم است که آب سرد و گرم با لوله به دستگاه های هواساز مستقر در نقاط مختلف ، پمپاژ می شود تا هواساز ، دما و رطوبت هوا را میزان و آن را از آلودگی ها فیلتر نماید. به منظور تهویه هوا، سیستم های مدرن دیگری مانند GHP و VRF و همچنین دستگاه پکیج یونیت ، زنت ، اکونوپک و … نیز وجود دارند که می‌توانند به جای چیلر و بویلر استفاده شوند

کریر Carrier

شرکت کریر (Carrier Corporation) یکی از بزرگترین تولیدکننده تأسیسات تهویه مطبوع و سرمایشی-گرمایشی در جهان است. که از سال 1915 با عرضه سیستم های تهویه مدرن یک شرکت پیشرو در تولید محصولات  گرمایشی سرمایشی و سیستم های تهویه هوا ی کارآمد در تجارت HVAC  بوده است. این شرکت در حوزه تکنولوژی Corp ، تایید و کنترل آن کار می کند و طیف گسترده ای از محصولات و قطعات سیستم های تهویه مطبوع را تولید می کند.

از ابتدا، در اختراع فناوری‌های جدید و صنایع کاملاً جدید پیشرو بوده است. امروز نیز همچنان به رهبری خود در این حوزه ادامه می دهد. از طریق فرهنگ مبتنی بر عملکرد، ارزش سهامداران را با افزایش فروش و سرمایه گذاری استراتژیک برای تقویت موقعیت خود در بازارهایی که به آنها خدمت می کند، هدایت می کند.

در حوزه‌های گوناگونی نظیر بخش تهویه مطبوع، سیستم های سرمایشی-گرمایشی، ما دارای راه حل های پیشرو در صنعت برای بهبود راحتی، بهره وری و کارایی جهانی بوده است. از بهترین محصولات و خدمات در کلاس جهانی گرفته تا کنترل‌های نوآورانه و سیستم‌های اتوماسیون ساختمان، به تازگی نیز در طراحی محصولات مختص ساختمان‌های هوشمند و پایدار فعالیت خود را گسترش داده است.

کریر که توسط مخترع تهویه مطبوع مدرن (ویلیس هاویلند کریر) تأسیس شده است، یک رهبر جهانی در راه حل های سیستم های گرمایشی-سرمایشی و تهویه مطبوع و تبرید با تکنولوژی بالا است. با کنترل‌هایی از ترموستات‌ها و سیستم‌های منطقه‌بندی گرفته تا محصولات نرم‌افزاری قدرتمند و مبتنی بر وب، Carrier این قدرت را در اختیار شما قرار می‌دهد که عملکرد سیستم شما را در اوج عملکرد حفظ کند.

تجهیزات خنک کننده دارای گواهی شخص ثالث برای زیرساخت های حیاتی، از جمله محیط های خطرناک و استراتژیک نظیر صنایع هسته ای، نفت و گاز و انرژی است.

با بیش از چندین سال تجربه در توسعه HVAC برای صنایع مختلف نظیر نفت و گاز، تولید برق و پتروشیمی، صدها سیستم را برای این کاربردها تولید کرده است که برای پاسخگویی به نیازهای تخصصی این اجزای حیاتی زیرساختی، محصولات گشترده از پیش مهندسی شده برای ساختمان‌ها و محوطه‌ها ارائه داده است که شامل مکان های زیر می‌باشد:

• مکان های همه منظوره مانند ایستگاه های پمپاژ خط لوله

• مکان های کلاس I بخش 2 مانند ساختمان های محرک فرآیند در یک مرکز پردازش فراساحلی

• مکان های کلاس 1 بخش 1 مانند مکان های نزدیک به پایانه های تخلیه نفت یا گاز طبیعی

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین سیستم های تهویه مطبوع از شرکت کریر Carrier را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

امرسون Emerson

کمپانی امرسون Emerson سال ۱۸۹۰ در سنت لوئیز، میسوری در کشور آمریکا به عنوان تولید کننده موتورهای برقی و فن (پنکه) تاسیس شد. و در طول مدت زمانی بیش از صد سال، امرسون از یک تولید کننده محلی به یک شرکت جهانی تبدیل شد. محصولات و خدمات امرسون به تجهیزات اندازه گیری فشار جریان سطح دما و همچنین تولیداتی برای تکنولوژی های نوین  ارتباطی بر پایه مفهوم اینترنت اشیا و همچنین محصولاتی در حیطه سیستم های کنترلی و ایمنی  تولید کرده که در صنایع نفت و گاز، پزشکی، دریایی، بسته بندی و صنایع غذایی و… مورد استفاده قرار می‌گیرد.

امرسون، پیشرو در کنترل‌های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) و خالق راه‌حل‌های ترموستات هوشمند با رتبه برتر، فناوری جدیدی ایجاد کرده است تا به صاحبان صنعت کمک کند تا از تعمیرات پرهزینه و غیرمنتظره تهویه مطبوع جلوگیری کنند و در عین حال بینش‌های بی‌درنگ سیستمی را به پیمانکاران ارائه می‌دهد که منجر به کسب و کار می‌شود.

نظارت بر کیفیت هوا در شفت های گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) بسیار مهم است، به ویژه در صنعت نفت و گاز که در آن تمام فرآیندها شامل مواد قابل احتراق هستند. هر منطقه ای از صنعت با این خطرات روبروست، چه در کانال های تهویه ، چه در دکل های دریایی، چه در شفت های تهویه مطبوع پالایشگاه ها، این گازهای قابل احتراق و سمی که محصول یا فرآورده های جانبی این صنعت هستند، می توانند ایجاد شوند. نظارت بر کار کانال HVAC برای حضور دود یک نیاز رایج و دشوار در بسیاری از کاربردها است. مانیتور ذرات هوا و آشکارساز مه روغن هزاره ما دارای ویژگی های منحصر به فرد بسیاری است که آن را برای این نصب پیچیده ایده آل می کند.

برند ها و مارک های تجاری گسترده ای تحت برند شرکت امرسون فعالیت می‌کنند که می‌توانید لیست آن‌ها را در اینجا مشاهده نمایید.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین سیستم های تهویه مطبوع از شرکت امرسون Emerson را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

گروه سیات CIAT GROUP

گروه سیات CIAT GROUP با بیش از 80 سال تجربه، یکی از برندهای پیشرو اروپا در زمینهتجهیزات گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع برای بخش های تجاری، صنعتی است. به عنوان بخشی از Toshiba Carrier UK Ltd چشم انداز این شرکت این است که تامین کننده شماره 1 انگلستان در زمینه تجهیزات تهویه مطبوع نوآورانه، کارآمد انرژی و سازگار با محیط زیست همراه با سطح درجه یک پشتیبانی مشتری باشد.

گروه سیات بخشی از شرکت کریر، ارائه‌دهنده جهانی نوآورانه گرمایش، تهویه و تهویه مطبوع  (HVAC)، تبرید، آتش نشانی، امنیت و فناوری‌های اتوماسیون ساختمان است. همچنین شرکت سیات بهترین خدمات در کلاس و ارائه خدمات پس از فروش را ارائه می دهد و با خدمات برتر در طول چرخه عمر تجهیزات تهویه مطبوع، آرامش خاطر را برای مشتریان فراهم می کند. CIAT خدمات تخصصی مانند مشاوره، اجرا و نظارت مستمر را برای مشاوره راه‌اندازی مجدد، بهره‌برداری، نگهداری و ارتقای ایمن و کارآمد ساختمان‌های مصرف‌کننده ارائه می‌دهد. CIAT از طریق ارزیابی‌های کیفیت هوای داخلی خود، می‌تواند کیفیت هوا را آزمایش کند و ارتقاهایی را برای کمک به اطمینان از فیلتراسیون، تهویه، جریان هوا و کنترل‌های بهینه برای مشتریان خود ایجاد و اجرا کند. کارشناسان CIAT همچنین می‌توانند استانداردهای مهندسی IAQ (کیفیت هوای داخل ساختمان) را توسعه داده و پیاده‌سازی کنند.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین سیستم های تهویه مطبوع از شرکت سیات CIAT را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

گروه بیتزر Bitzer GROUP

گروه بیتزر Bitzer GROUP از سال 1934 در حوزه تامین تجهیزات صنایع برودتی و تهویه مطبوع فعالیت خود را در آلمان آغاز کرده است. این شرکت آلمانی، به طور پیوسته در حال تامین محصولات و خدمات نوآورانه در صنایع برودتی است. یکی از مهمترین محصولات شرکت بیتزر کمپرسور سردخانه و تهویه مطبوع است.

بنیان گذار شرکت بیتزر مارتین بیتزر بود که شرکت بیتزر را در سال 1934 در آلمان تاسیس کرد. گروه تخصصی بیتزر توانست محصولات و خدمات نوآورانه ی خود را بیش از 86 سال، در جهان ارائه دهد. گروه بیتزر توانسته است با استفاده از مهارت های تخصصی مهندسین و ماشین آلات و توسعه خود در بیش از 90 کشور (آمریکا، پرتغال، برزیل، انذولزی و غیره) و 72 مکان نمایندگی داشته باشد و برای بیش از 3800 نفر کارمند کارآفرینی نماید. در نخستین سال های فعالیت اولین محصولات این شرکت اکسپنشن ولو و کمپرسور رفت و برگشتی با دو سیلندر بود که خیلی سریع توانستند جایگاه مناسبی در جهان کسب کنند.

درسال 1961 اولربچ شوفلر جانشین مارتین بیتزر شد. شرکت بیتزر یکی از سرمایه گذارن بزرگ در کشور های آمریکایی و اروپایی می باشد. محصولات خود را کاملا سازگار با محیط زیست قرار داده است. تمامی محصولات ارائه شده توسط بیتزر دارای استاندارد و گواهی نامه های جهانی می باشند. شرکت Bitzer با شعار (ممکن است تولیدات ما را در هر جایی مشاهده نمایید، ولی حتما می توانید حضورشان را حس کنید.) توانسته است پیشرفت کند و با قدرت و انرژی به مسیر خود ادامه دهد.

شرکت بیتزر کمپرسور های خود را در سه دسته اصلی سمی هرمتیک، اسکرال و اسکرو تولید و به بازار ارائه داده است. هر مدل از کمپرسور های بیتزر دارای توان برودتی متفاوتی هستند که توان الکتریکی آن ها از 1.5 تا 300 اسب بخار متغیر می باشد. وزن کمپرسور اسکرو بیتزر از وزن دیگر مدل های بیتزر بیشتر است. تمامی مدل های کمپرسور Bitzer قابلیت سازگاری با گاز R22 را دارا می باشد. کمپرسور های پیستونی بیتزر با 2، 4، 6، 8 سیلندر و اسکرو بیتزر با استفاده از دو روتور عملیات فشرده سازی گاز مبرد را انجام می دهند. کمپرسورهای بیتزر برای مصارفی با برق مصرفی سه فاز و تک فاز بهینه سازی شده اند. لوله های شارژ و دیسشارژ تعبیه شده در کمپرسور های بیتزر دارای سایز و اندازه های متفاوتی می باشد. همچنین کمپرسور های بیتزر توانسته با تولید و طراحی انواع محصولات برودتی، سردخانه های زیر صفر و بالای صفر، سیستم های IQFیا تونل انجماد، سیستم های تهویه مطبوع صنعتی و خانگی در صنایع تبرید و تهویه مطبوع نقش بسزایی داشته باشند.

از ویژگی های کمپرسور Bitzer می توانیم به قابل اطمینان بودن، عمر طولانی، انعطاف پذیری، حفاظت از محیط زیست، استفاده از مواد اولیه با کیفیت در ساخت، قیمت مناسب، صدا و لرزش کم، مصرف انرژی پایین، نگهداری آسان، بهینه سازی برای کاهش اتلاف انرژی اشاره کرد. کمپرسور های بیتزر که در بازار تحت عنوان موتور سردخانه بیتزر نیز شناخته می شوند از نوع کمپرسور های باز یا نیمه باز هستند که به راحتی قابل تعمیر می‌باشند که همین امر موجب شده است که این موتور‌های سردخانه دارای خدمات پس از فروش مناسب باشند. کمپرسور بیتزر با انواع گازهای مبرد و روغن های روان کننده سازگاری دارد.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین سیستم های تهویه مطبوع از شرکت بیتزر  Bitzer را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید

کوپلند Coopland

شرکت کوپلند Coopland یکی از برندهای مطرح دنیا است که در واقع زیرمجموعه ای از شرکت امرسون ایالات متحده آمریکا می‌باشد. این برند فعالیت خود را در زمینه سیستم های تهویه مطبوع و صنایع برودتی آغاز کرده است و با بهره گیری از فناوری های مدرن روز و تجهیزات اولیه بسیار مرغوب در ساخت محصولات، همواره از فروش بسیار بالایی برخوردار است. محصولات تولید شده توسط برند کوپلند شامل انواع کمپرسور می باشد که در صنایع مختلفی به کار می رود. از جمله صنایعی که از کمپرسور استفاده می کنند، می توان به سیستم های تهویه مطبوع، صنعت سردخانه و دیگر صنایع خانگی و تجاری اشاره کرد. کمپانی کوپلند در عرصه ساخت کمپرسورهای اسکرال از موفقیت چشمگیری برخوردار است و سهم قابل توجهی از بازار را از آن خود می‌کند.

کمپرسور اسکرال تولید شده توسط این برند شامل مدل های تک‌فاز و سه فاز اند که همانطور که گفته شد در صنایع تجاری متنوعی علاوه بر سیستم های تهویه مطبوع، در انواع چیلرهای صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی، داروسازی، صنایع غذایی و کاشی و سرامیک کاربرد دارد.

لازم به ذکر است اولین کارخانه کوپلند در کشور چک تاسیس شده است در ابتدا این شرکت دارای ملیت چک بوده است که پس از مدتی کشور امرسون آمریکا آن را خریداری کرده است و در حال حاضر کمپرسورهای کوپلند در کشورهای آمریکا ، تایلند ، چک، ایرلند و آلمان تولید می شود. کمپرسورهای اسکرال و سمی هرمتیک DMW که از جمله مهم ترین این محصولات می باشد، بپردازد. اغلب کمپرسورهای تولید شده توسط این برند در بازار ایران نیز موجود هستند. همچنین کمپرسور سیلندر پیستونی کوپلند در ظرفیت های مختلف و در دو سری کلی CR و QR تولید و به بازار جهانی ارائه شده است.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین سیستم های تهویه مطبوع از شرکت کوپلند Coopland را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

اس پی اکس فلو SPX Flow Technology

شرکت اس پی اکس فلو SPX Flow Technology همراه با زیرمجموعه‌های خود، یک تامین‌کننده جهانی متنوع تجهیزات زیرساختی با پلت‌فرم‌های تشخیص و اندازه‌گیری است. با فعالیت در 15 کشور و بیش از 1 میلیارد دلار درآمد سالانه، طیف گسترده ای از محصولات مهندسی شده با برندهای قوی را ارائه می دهد.

راه حل های تهویه مطبوع ارائه شده توسط مشاغل ما شامل برج های خنک کننده، بویلرهای مسکونی و تجاری و محصولات گرمایش راحتی است. محصولات تشخیص و اندازه‌گیری ما شامل مکان یاب‌های زیرزمینی و تجهیزات بازرسی، سیستم‌های جمع‌آوری کرایه، فن‌آوری‌های ارتباطی و روشنایی تخصصی است.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت اس پی اکس فلو SPX Flow Technology را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.