Our Brands

سیستم اطفاء حریق

اهمیت رعایت اصول ایمنی و جلوگیری از وقوع هر گونه حادثه بخصوص آتش سوزی در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی به خودی خود بسیار واضح و روشن است با توجه به حساسیت موضوع رعایت این اصول و همچنین طراحی و اجرای سیستم های اعلام و اطفاء حریق در این مکان ها نیازمند دانش و آگاهی کامل از استاندارهای این حوزه و توانایی بالا برای پیاده سازی سیستم بر اساس این استاندارد ها میباشد

در این صنایع با توجه به اینکه هر گونه حادثه ای میتواند منجر به فاجعه و خسارات بالای مالی و انسانی گردد همه شرکت ها پتروشیمی و نفت و گاز سالانه به دنبال پیشرفته ترین سیستم های اعلام و اطفاء میباشند و این مسئله منجر گردیده تا دائما سیستم های اعلام و اطفاء حریق کارامدتر و پیشرفته تری با سرعت عمل بسیار بالاتر و کمترین ضریب خطا برای این صنایع حساس طراحی  و اجرا گردد.

در حال حاضر پیشرفته ترین سیستم اطفاء که برای مخازن نفتی رو باز در پالایشگاه ها اجرا میگردد استفاده از سیستم پاششی فوم میباشد.

همچنین سیستم های اطفا حریق به دو صورت کلی باز و بسته تر و خشک تقسیم می شوند در سیستم باز که با محیط اطراف در ارتباط است از فوم و اب جهت اطفا استفاده می گردد در ساختمان های  تاسیساتی و اداری از CO2 , FM200,  Water Mist استفاده می گردد سیستم های خشک اصطلاحا به سیستم هایی اطلاق می گردد که سیال تا پشت Deludge Valve وجود دارد در صورتی که در سیستم های تر سیال تا پشت Sprinker در حالت اماده به کار وجود دارد.

 API 8به شدت از اصول پیشگیری از آتش سوزی به عنوان عناصری برای حفاظت از پرسنل و دارایی در صنعت نفت پشتیبانی می کند. برنامه های پیشگیری موثرترین ابزار را برای تضمین ایمنی پرسنل فراهم می کند. پالایشگاه ها تجهیزات حفاظت آتش گسترده ای را نصب می کنند که شامل سیستم های آب آتش نشانی، سیستم های فوم اطفاء حریق، کپسول های آتش نشانی و اعلام حریق می شود. در حالی که بسیاری از پالایشگاه ها نیروها و تجهیزات آتش نشانی خود را در محل کار می کنند، هماهنگی با امدادگران ایمنی محلی نیز مهم است. گاهی اوقات، پالایشگاه ها این فرصت را دارند که با به اشتراک گذاشتن دانش، تخصص، و قابلیت های آتش نشانی با جوامع محلی خود، به جوامع خود کمک کنند.

 API 8همچنین با NFPA برای توسعه کدهای آتش شریک است و اسناد API 8 در اسناد NFPA ذکر شده است. در حال حاضر، نزدیک به 100 استاندارد API ، اقدامات توصیه شده و سایر اسناد در کدهای NFPA ذکر شده است. 

 در ایران حریق در پالایشگاها دارای صدمات و هزینه های زیادی بوده است که در صورت پیشگیری مناسب ( نصب تجهیزات اطفا و اعلام حریق  ) جلوی حادثه گرفته می شد.

مینیمکس Minimax

گروه تجاری مینیمکس Minimax بیش از 110 سال، یکی از برندهای پیشرو در حفاظت در برابر آتش بوده است. گروه وایکینگ مینیمکس دارای گردش مالی سالانه 1.9 میلیارد یورویی است و حدود 9500 نفر در سراسر جهان استخدام کرده است. این گروه که مقر آن در باد اولدسلوی آلمان است، دارای چندین مرکز تحقیق، توسعه و تولید است. در حوزه های صنعتی خودرو، انرژی، مراکز لاجستیک، ساختمان‌های اداری، مراکز داده و همچنین  کشتی‌ها، راه‌حل‌های مناسبی را در هر کجا که خطر آتش‌سوزی وجود دارد ارائه می‌کند.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت منیمکس Minimax را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

اسپکترکس Spectrex

کمپانی آمریکایی اسپکترکس Spectrex یکی از اصلی ترین ابداع کنندگان تجهیزات شناسایی شعله Flame Detector و Open Path Gas Detector  در جهان بوده ، بسیاری از عرضه کنندگان سیستمهای GDS مانند کمپانیهای MSA ، Honeywell ، SES ،  ESSER و … از محصولات این تولیدکننده بهره می برند .

این کمپانی به عنوان یکی از اولین ارائه دهندگان تکنولوژی IR3 ,IR ,UV در دتکتورهای شعله FD  ضمن ایجاد و تعریف استاداردهای جدید دراینگونه تجهیزات ، با ارائه بیش از 40 مدل مختلف از این دتکتور ، طیف وسیعی از صنایع را با شرایط اقلیمی متفاوت تحت پوشش قرار میدهد.

در حال حاضر این کمپانی بیش از 28 مدل سیستم OPGD با طراحی های مختلف و قابلیت مانیتورینگ دائمی هیدروکربن و گازهای سمی را به متقاضیان سیستمهای حرفه ای F&G عرضه می نماید .

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت اسپکترکس Spectrex را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

هانی ول Honeywell

کمپانی آمریکایی هانی ول Honeywell با بیش از 125 سال فعالیت یکی از قدیمی ترین تولیدکنندگان چند ملیتی در تولید طیف بسیار وسیعی از محصولات می باشد.

محصولات ایمنی (… , Gas Detector , SCBA) این کمپانی به عنوان یکی از اصلی ترین وندورهای صنایع مختلف نفت ، گاز ، پتروشیمی و …. همواره سهم عمده ای از تقاضای بازار را به خود تخصیص داده است. این کمپانی هم اکنون در صنایع هوا فضا ، خودرو سازی ( پیشرو در تولید توربوشارژرها ) ، ابمنی و صنایع شیمیایی از جایگاه و اعتباری ویژه برخوردار می باشد.

از محصولات این کمپانی :

  • دتکتورهای سنجش گاز های قابل اشتعال ( Combustible Gas )
  • دتکتور های سنجش گاز های سمی ( Toxic Gas )
  • دتکتور های سنجش اکسیژن ( Oxygen Gas )

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت هانی ول Honeywell را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

 

مدک MEDC

شرکت مدک MEDC در زمینه ساخت انواع شستی های ضد انفجار فعالیت دارد.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت مدک MEDC را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

دراگر Drager

شرکت دراگر Drager آلمان در زمینه تجهیزات ایمنی جزو شرکت های درجه اول محسوب شده و حتی در این زمینه تدوین استاندارد نموده است. همچنین عضو هیات مدیره موسسه استاندارد سازی آلمان DIN می باشد. تجهیزات هوای تنفسی SCBA این شرکت از محبوب ترین محصولات در ایران بوده و هم چنین تجهیزات ایمنی آن در صنایع نفت و گاز به وفور استفاده می شود .

Dräger محصولات پزشکی و فناوری ایمنی تولید می کند. درگر در سال 1889 در لوبک تأسیس شد و به یک شرکت جهانی تبدیل شد که در نسل پنجم خود به عنوان یک تجارت خانوادگی شناخته می شود. دراگر بیش از 15000 کارمند در سراسر جهان دارد و در بیش از 190 کشور در سراسر جهان حضور دارد.

امروزه تجهیزات تنفسی SCBA شرکت Draeger در ایران بسیار محبوب هستند و در صنایع نفت و گاز از آنها استفاده می شود.

همچنین انواع ماسک ها و ست های تنفسی آتش نشانی که با بالاترین کیفیت ساخت و استانداردهای معتبر جهانی امروزه در ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت دراگرDrager را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

بارتک BARTEC

شرکت بارتک BARTEC آلمان سازنده تجهیزات ضدانفجار، آنالایزر و سیستم‌های اندازه‌گیری و داده‌برداری، موتور الکتریکی ضدانفجار، تجهیزات اتوماسیون، برق و کنترل، سیستم‌های گرمایش، سوئیچ، کنترلر و … است. این مجموعه در سال 1975 بنا نهاده شده است و مستقر در شهر بادمرگنت هایم  شهری در ایالت بادن-وورتمبرگ در کشور آلمان است. این شرکت تجهیزات و دستگاه هایی برای کار در مجاورت مواد قابل اشتعال لولید می کند. مشتریان آن صنایع شیمیایی، بخش نفت و گاز، پتروشیمی و میعانات هستند.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت بارتک BARTEC را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

کروکن Crowcon

برند کروکن Crowcon انگلستان  برندی بین المللی با چندین دهه سابقه در طراحی و ساخت سیستم های سنجش و ردیابی انواع گاز های سمی ، قابل اشتعال و  … در قالب تجهیزات پرتابل و ثابت می باشد . دفتر و کارخانه مرکزی سازنده تجهیزات نشت یاب کروکن در شهر ابینگدون در حوالی لندن  انگلستان می باشد که به عنوان زیر مجموعه گروه شرکت های HALMA یکی از بزرگترین گروه ها در زمینه ایمنی، سلامت و محیط زیست فعالیت می کند.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت کروکن Crowcon را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

زلوگر Zellweger Technologies

شرکت زلوگر Zellweger Technologies تولید کننده سنسورهای گازی برای شناسایی، حفاظت و ایمنی در امکان حساس استفاده می شود. این سنسورها قابلیت یک یا چند نوع گاز را داشته و بر اساس و مکانزیم Impulse و Impact عمل می کنند.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین محصولات شرکت زلوگر Zellweger Technologies را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.