Our Brands

مانیتور و پایش خوردگی

در هر صنعتی که درگیر فرآیندهای نفت و گاز و مواد فرار است، خوردگی می­ تواند یکی از بزرگترین تهدید های طول عمر و پایداری دارایی باشد.کنترل، مانیتئور و پایش خوردگی به معنی مشاهده و چک کردن تغییرات متریال (فلزات، بتن و…) به واسطه فرآیندهای تخریب مانند زنگ زدگی اتمسفری، محلول شیمیایی، کریستالیزاسیون، واکنش زوج های گالوانیکی و… در تجهیزات  با پروب های خوردگی یا دیگر ابزارهای مناسب است، به عبارت ساده­ تر پایش خوردگی دنبال کردن تخریب تجهیزات در طول زمان است.

 تغییر متریالی که باید مورد پایش قرارگیرد شامل کاهش وزن، تغییرات فیزیکی، شیمیایی، الکتریکی، مغناطیسی و مکانیکی، همچنین تغییرات یکپارچگی اجزاء (مانند ترک خوردگی) است. کاهش وزن یکی از مهم ترین و شناخته شده­ ترین روش های پایش خوردگی است که می ­تواند ناشی از خوردگی یکنواخت یا خوردگی موضعی مانند حفره دار شدن، خوردگی شیاری، خوردگی بین دانه ای و… باشد. بدون مانیتورینگ و پایش مناسب، مخازن صنعتی بزرگ مثل مخازن فشار و بویلرها به تدریج دچار خوردگی شده و تخریب و نشتی رخ می­دهد که منجر به کاهش بازدهی و قابلیت اطمینان می­ شود. در موارد شدید، اگر خوردگی مورد پایش قرار نگیرد، منجر به تخریب کامل دارایی و انفجار و تهدید جان پرسنل و به بار آمدن خسارات سنگین مالی و محیط زیستی می شود.

کاپروکو Caproco

شرکت کاپروکو Caproco پیشرو جهانی در نظارت و پیشگیری از خوردگی با سابقه ای بیش از 50 سال است، در هر صنعتی که درگیر فرآیندهای نفت و گاز و مواد فرار است، خوردگی می‌تواند یکی از بزرگترین تهدید های طول عمر و پایداری دارایی باشد. پایش خوردگی به معنی مشاهده و چک کردن تغییرات متریال (فلزات، بتن و…) به واسطه فرآیندهای تخریب مانند زنگ زدگی اتمسفری، محلول شیمیایی، کریستالیزاسیون، واکنش زوج های گالوانیکی و… در تجهیزات  با پروب های خوردگی یا دیگر ابزارهای مناسب است، به عبارت ساده‌تر پایش خوردگی دنبال کردن تخریب تجهیزات در طول زمان است.  تغییر متریالی که باید مورد پایش قرارگیرد شامل کاهش وزن، تغییرات فیزیکی، شیمیایی، الکتریکی، مغناطیسی و مکانیکی، همچنین تغییرات یکپارچگی اجزاء نظیر ترک خوردگی است.

بدون مانیتورینگ و پایش مناسب، مخازن صنعتی بزرگ مثل مخازن فشار و بویلرها به تدریج دچار خوردگی شده و تخریب و نشتی رخ می‌دهد که منجر به کاهش بازدهی و قابلیت اطمینان می‌شود. در موارد شدید، اگر خوردگی مورد پایش قرار نگیرد، منجر به تخریب کامل دارایی، انفجار و تهدید جان پرسنل و به بار آمدن خسارات سنگین مالی و محیط زیستی می شود.

شرکت کاپروکو Caproco در سال 1971 کاپروکو فعالیت های خود را در سطح بین المللی گسترش داد و اکنون به طور ویژه در ایالات متحده امریکا، اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آمریکای لاتین و خاور دور فعال هستند.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین ابزار و تجهیزات پایش خوردگی از شرکت کاپروکو CAPROCO را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

متال سمپل Metal Samples

 

شرکت متال سمپل Metal Samples از سال 1980 محصولات و خدمات را برای صنایع هسته ای، پزشکی، هوافضا، فرآوری شیمیایی، نفت و گاز، پتروشیمی و پالایشگاهی و همچنین تصفیه در سراسر جهان عرضه کرده است.

این شرکت، ابزارها و مترهای نظارت بر خوردگی را برای پروب های مقاومت الکتریکی (ER) و مقاومت قطبش خطی (LPR) و برای نظارت تخصصی ارائه می دهد. همچنین اتصالات دسترسی برای سیستم‌های فشار/دمای بالا برای قرار دادن و بازیابی پروب‌ها، سیستم‌های تزریق مواد شیمیایی، کویل‌ها و نازل‌ها. کاوشگرها شامل ER، LPR، فرسایش، هیدروژن، بیولوژیکی و سفارشی هستند. ابزارهای خوردگی شامل کنتورهای قابل حمل، فرستنده ها و دیتالاگرها هستند. محصولات دیگر عبارتند از کوپن های تست خوردگی، نگه دارنده ها، سیستم های درج و قفسه های تست. خدمات ساخت و روکش لیزری نیز در دسترس است. نظارت دقیق بر نرخ خوردگی در هر محیطی از نظر هزینه های نگهداری و تعمیر مرتبط با خوردگی و خرابی مواد بسیار مهمی هستند. کوپن های آزمایشی ابزار ارزان قیمتی برای نظارت بر روی خط لوله را ارائه می کنند که به شما امکان می دهد به طور موثر خورندگی سیستم خود را اندازه گیری کنید. با مشاهده نرخ خوردگی یک میلیون در سال یک کوپن در معرض، می توان اطلاعات ارزشمندی در مورد طول عمر مواد ارائه داد.

شرکت متال سمپل Metal Samples می تواند کوپن ها را در هر اندازه، شکل یا موادی که نیاز دارید بسازد. کوپن ها را می توان با اعداد آلیاژی و ترتیبی برای شناسایی مناسب شابلون کرد. گزارش های آزمایش آسیاب، شناسایی ترکیبات عناصر مواد مورد استفاده، در تمام سفارشات ارائه می شود. نظارت دقیق بر نرخ خوردگی در هر محیطی از نظر هزینه های نگهداری و تعمیر مرتبط با خوردگی و خرابی مواد بسیار مهم است.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین ابزار و تجهیزات پایش خوردگی از شرکت متال سمپل Metal Samples را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید

کوساسکو Cosasco

شرکت کوساسکو Cosasco پیشرو جهان در فن آوری نظارت خوردگی می باشد. از سال 1950، کوساسکو مانیتورینگ خوردگی و راه حل های تزریق مواد شیمیایی برای صنایع مختلف همانند نفت و گاز، پتروشیمی ، تصفیه آب ، مواد شیمیایی ، کاغذ و خمیر کاغذ ، دارویی ، و آب و برق را فراهم کرده است . خوردگی هزینه های گزافی را به این صنایع در تعمیر و نگهداری تجهیزات و جایگزینی ، نشت و خرابی سیستم های اندازه گیری وارد می نماید. Cosasco کمک می کند تا به طور چشمگیری این ضایعات را با ارائه تجهیزات و خدمات نظارت بر خوردگی کاهش دهد.

کوپن هولدر به منظور قرارگیری کوپن خوردگی روی خط استفاده می شود و به منظور کار با انواع کوپن با توجه به مکان قرار گیری در خط (بالا، میانه یا پایین خط) و تعداد متغیر کوپن طراحی و ساخته می شود. این نوع کوپن دارای یک حفره با رزوه چپ به منظور اتصال به سالید پلاگ (Solid Plug)  می باشد. جنس هولدر از Stainless Steel بوده و با توجه به درخواست برای انواع Access Fitting قابل تولید می باشد. کوپن هولدر های ساخته شده، امکان کار با کوپن ها و تجهیزات شرکت کوساسکو را دارا می باشند. این روش های ارزیابی خوردگی خط لوله مزایای نظیر جهت موازی با جریان، سطح بیشتر در معرض محیط خورنده، تعداد بیشتر کوپن، تنوع مواد کوپن، بازرسی آسان تر در جریان های چند فازی

ارزیابی مناطق مختلف مقطع لوله با توجه به محل قرارگیری کوپن های خوردگی را دارا می باشد.

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین ابزار و تجهیزات پایش خوردگی از شرکت کوساسکو Cosasco را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.

 

پاسیفیک سنسور Pacific Sensor

شرکت پاسیفیک سنسور Pacific Sensor بیش از 25 سال است که تجهیزات و خدمات با کیفیت نظارت بر خوردگی را به صنایع فرآوری شیمیایی، نفتف گاز، پالایشگاهی و پتروشیمی و همچنین تصفیه آب در سراسر جهان ارائه می دهد. محصولات این شرکت شامل کوپن‌های خوردگی، قفسه‌های خوردگی، نگهدارنده‌های کوپن، تجزیه و تحلیل کوپن‌های خوردگی، الکترودهای جایگزین، و نمونه‌های تست HFRR و تست سوخت می‌باشند.

رویکرد آن‌ها جهت تجزیه و تحلیل کوپن خوردگی منحصر به فرد و ساده است: کوپن را با سازگارترین سطح از دسته‌ای به دسته دیگر مقایسه می‌کنند. ثبات این اطمینان را ایجاد می کند که کوپن منعکس کننده شرایط دقیقی است که در نقطه اندازه گیری وجود دارد. همچنین وزن کوپن را در ترازوی تحلیلی +/- 0001 گرم ارائه می دهند. وقتی کوپن‌ها وزن می‌شوند، همه چیز استاندارد هستند. تجزیه و تحلیل کوپن در معرض نیز با گزارش موجود است. آلیاژهای متداول ذکر شده و بسیاری دیگر از متریال‌ها در دسترس هستند. شرکت پاسیفیک سنسور Pacific Sensor  به‌عنوان تامین‌کننده تجهیزات نظارت بر خوردگی می‌داند که تجزیه و تحلیل دقیق بخش مهمی از فرآیند تولید صنایع است.

HFRR TEST SPECIMENS AND FUEL TESTING: در کنار خدمات پایش خوردگی، مجموعه بزرگی از تجهیزات نظارت بر خوردگی را با ادغام آسان در سیستم لوله کشی فعلی شما ارائه می دهند.  این محصولات عبارتند از:

  • کوپن های خوردگی
  • قفسه های خوردگی
  • دارندگان کوپن
  • الکترودهای جایگزین

شرکت نیکو ستاره قشم (شرکت NSQ) توانایی تامین ابزار و تجهیزات پایش خوردگی شرکت پاسیفیک سنسور Pacific Sensor را دارا می باشد، کافیست برای رفع نیازهای صنعتی خود با کارشناسان بازرگانی و فنی ما تماس بگیرید.